You are currently viewing Održana 8. manifestacija dodjele nagrada za najbolji literarni rad

Održana 8. manifestacija dodjele nagrada za najbolji literarni rad

U subotu 21.4.2018.g. u Eminagića konaku održana je 8. manifestacija dodjele nagrada za najbolji literarni rad na temu “Afirmacija pozitivnog razmišljanja”.
Moto manifestacije je “Želimo li biti sretni, moramo do kraja života činiti sretnim i one oko nas i nikada ne učiti od slabijih, nego uvijek od boraca i jakih, pa i onda kad nas lomi sudbina ljuta”.
Pokrovitelj manifestacije je uvaženi prof.dr. Besim Prnjavorac i njegova obitelj. Realizator manifestacije je JU Muzej Tešanj, a ova svečanost je i dio manifestacije tešanjskog proljeća.
Prisutnim gostima se obratio direktor Ernad Prnjavorac prigodnim govorom, a onda i Mujo Pobrić, predsjednik Komisije za dodjelu nagrada te iste i uručio dobitnicima kako slijedi:

Prva nagrada u iznosu od 1000 KM pripala je Azri Memišević iz Visokog
Drugu nagradu u iznosu od 300 KM osvojila je Aida Brkić iz Tešnja.
Treću nagradu u iznosu od 100 KM osvojila je Aida Dedić iz Tešnja.

Specijalna nagrada za najbolji rad u kategoriji osnovnih škola pripala je Begunić Razi učenici i iz OŠ Gazi Ferhad – beg Jablanica.

Izvor: Muzej Tešanj