You are currently viewing 9. Balkan Streets Festival u Tešnju

9. Balkan Streets Festival u Tešnju

Sinoć, 29. jula, je održan 9. Balkan Streets Festival u Tešnju. Festival je organizovan, isključivo, zahvaljujući entuzijazmu Zoraid Mehičić koji nastoji odbraniti crtu Rock n Rolla od navale narodnjaka koji opasno prijete i, nažalost, pronalaze pristalice kod većine mladih u Tešnju. Napisao bih niz primjedbi, ali treba se uključiti u organizaciju Festivala i popravljati što bi moglo bolje biti. Ovaj put, Festival je održan ou novootvorenom restoranu Teša Tešanj u centru Tešnja, a razlog je opasnost od kiše, koja je većinu Festivala do sada “pokvarila”, koji su održavani na Starom gradu-Gradini. Pa tako, ako je Teša Tešanj izbor objekat mora biti spreman i za ovakve manifestacije, kojih će vjerujem biti puno. Ozvučenje, ovaj put, dobro, a po prvi put i, ozbiljniji, svetlosni efekti. Odgledao sam i odslušao DNK Tešanj i EX PONTO Doboj. Za razliku od zadnji put, kada sam odgledao DNK i napisao da nisu bili uvježbani, ovaj put puno bolji, uz napomenu da je najviše napredovala vokalistica Elma Una Ahmić Krdžalić . EX PONTO iz prijeratnog Doboja u zadnje dvije godine pomalo nastupa (većina muzičara je van BiH) . Odgledao sam ih prošle godine u Doboju i nisam bio nešto očaran, ovaj put uvježbaniji i miliji uhu. Repertoar sastavljan, uglavnom od muzičara i grupa koji su obilježili jedno vrijeme, vrijeme PAKET ARANŽMANA i nekoliko njihovih uradaka. Sve me pomalo podsjeti na odgledane koncerte BOE, Azre, U škripcu, Dorian Gray i dr. kada je vrijeme bilo srećnije za rock n roll! LONG LIVE ROCK N ROLL!

Tekst i foto: Emir Deba Unkić